„Księgi mają niezwykłą moc. Potrafią zmieniać, ubogacać, a niekiedy nawet wywracać do góry nogami całe życie człowieka. Czasem wystarczy jeden krok, by opowieść stała się rzeczywistością, bramą do Sosnowego Lasu… Odkryj, jak wiele zależy od ciebie. Potrafisz uwierzyć? Bądź Strażnikiem Światła. Znajdź w sobie wystarczająco dużo siły, by poznać prawdę, uwolnić Świat od mroku i odnaleźć siebie. Las już nigdy nie będzie taki sam. Przeszłość jest kluczem do przyszłości… Posłuchaj opowieści drzew – nie każdy rozumie ich słowa. Bądź jak Kenar. Jesteś gotów? Ten, kto pozna tajemnicę, na zawsze stanie się jej częścią. I pamiętaj: historia Świata wciąż trwa i każdy może do niej dopisać swoją własną, niepowtarzalną stronę…”

Czasem wystarczy jeden krok, by opowieść stała się rzeczywistością, bramą do Sosnowego Lasu… Odkryj, jak wiele zależy od ciebie. Potrafisz uwierzyć? Bądź Strażnikiem Światła. Znajdź w sobie wystarczająco dużo siły, by poznać prawdę, uwolnić Świat od mroku i odnaleźć siebie. Las już nigdy nie będzie taki sam. Przeszłość jest kluczem do przyszłości… Posłuchaj opowieści drzew – nie każdy rozumie ich słowa. Bądź jak Kenar. Jesteś gotów? Ten, kto pozna tajemnicę, na zawsze stanie się jej częścią. I pamiętaj: historia Świata wciąż trwa i każdy może do niej dopisać swoją własną, niepowtarzalną stronę…

Spacer z Opowieścią z Sosnowego Lasu- link

Okładka Opowoeści z sosnowego lasu-AA

O książce

Debiutancka powieść Mikołaja Wyrzykowskiego, którą rozpoczął pisać jako dwunastolatek zaś skończył  w wieku 15 lat.
Jest to książka o wyobraźni, o sile i magii słowa. Opowiada historię chłopca, który pewnego dnia trafia do nieznanej części lasu. Spotyka tam staruszka, który zaprasza go na herbatę. Tajemniczy mieszkaniec lasu zaczyna mu czytać odnalezioną niegdyś księgę, opowiadającą o przygodach Kenara, który jest przede wszystkim bohaterem poznającym nie tylko Sosnowy Las, ale poszukującym samego siebie. Im dłużej staruszek opowiada, tym opowieść staje się coraz bardziej rzeczywista. Dwa światy – prawdziwy i ten z księgi – zaczynają się na siebie nakładać, uświadamiając nam, że tak naprawdę są jednością. Właśnie to chciałem w tej powieści przekazać, pragnąłem powiedzieć, że mamy wybór: możemy żyć albo w szarej, zwykłej codzienności, albo też zamieszkać w Sosnowym Lesie, dostrzegając wszystkie małe, niezwykłe cuda, jakie nam się codziennie przytrafiają. Opowiada o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy i może spełniać swoje marzenia – musi tylko wiedzieć, do czego tak właściwie dąży.

„Opowieści z Sosnowego Lasu” Mikołaj Wyrzykowski

wydanie I 2012 Wydawnictwo Rudy Smok

Dedykacja: Kochanym Rodzicom, którzy ukazali mi magiczną stronę świata.

 Ilustracje Ewa Zagalak

Zdjęcia Anna Wyrzykowska

ISBN 978-83-63886-00-4

oprawa miękka, 248 stron

cena 30 zł

Książka do nabycia u nas – piszcie na adres kudlaczewpodrozy@gmail.com

 Mikołaj Wyrzykowski – Sam o sobie

Marzyciel, idący pod wiatr. Pije więcej mleka niż wody. Świeżo upieczony Dylanolog (jeśli istnieje taki zawód). Uwielbia włoskie jedzenie, naleśniki i zupę owocową. Nie wyobraża sobie życia bez tworzenia, (ale raczej tylko pisania, bo rysunki są baaardzo specyficzne i godne sześciolatka). Nim jednak zacznie pisać, bębni na bębenku afrykańskim i gra na gitarze w poszukiwaniu weny. Ćwiczy grę na pianinie, nawet jak czasem inni muszą zatykać od tego uszy. Fan FC Barcelony, wraz z rudymi smokami potrafi kibicować do późna w nocy. Wiecznie o czymś zapomina. Poszukiwacz nowych leśnych dziwów – w lesie czuje się jak w domu. Niepoprawny optymista o przedziwnym humorze. Każdy dzień jest dla niego niezwykły. Mówi, myśli i czyta w dwóch językach: angielskim i polskim, choć fascynuje go też francuski i włoski. Uwielbia zawikłane tajemnice i magiczne sztuczki, dobre książki i trzymające w napięciu filmy – a poza tym uwielbia po prostu być sobą.

Mikołaj Wyrzykowski mieszka w sosnowym lesie. W wolnym czasie spaceruje ze swoimi psami, gra na instrumentach i tworzy. Odkąd potrafił trzymać długopis zaczął dzielić z innymi swoimi myślami pisząc wierszyki, bajki i opowiadania. Startuje w konkursach literackich, pisze do czasopism. Ukończył XX Międzyszkolne Regionalne Warsztaty Dziennikarskie oraz Studium Reportażu w Bydgoszczy pod okiem Mirosława Twaroga. Jako dwunastolatek rozpoczął pisanie „Opowieści z Sosnowego Lasu”, którą skończył w wieku 15 lat.

Strona autora www.mikolajwyrzykowski.pl

 

Patroni medialni książki

logo cafe bajarka_250

logo-main 1

 

md_logo

mo_mo.com

logo_KT