Idziemy drogą, nie wiadomo skąd, nie wiadomo dokąd. Czasem jest tak, że wydarzenia magicznie splatają się ze sobą, trafiają się różne szanse, okazje, a ludzie przychodzą do nas, jakby zsyłani przez aniołów na naszą drogę. Idziemy więc dalej – już wiemy dokąd. Wiemy po co. I tak zaczyna się nasza podróż.

Ludzie pytają „jak wy to robicie, jak to możliwe, o co tu chodzi?”, a my odpowiadamy „myślę, że chodzi o życie”. Tak właśnie jest z naszą podróżą do Francji. Jesteśmy pozytywnymi wariatami, kudłaczami w podróży. Pragniemy odkryć pasje innych ludzi, podzielić się naszymi i w ten sposób, w kraju wina, słońca i bagietek, odkryć pasję życia.

Ania ( Królowa Rudych Smoków) zaczęła słuchać francuskich piosenek. Są takie dni, że można usłyszeć „C’est une belle histoire” Michela Fugaina, grane wciąż od nowa. To wspomnienie zeszłorocznego wyjazdu do Prowansji. Mikołaj ( Wchodzący po Schodach) czyta pisarzy i poetów: Arthura Rimbaud, Erica Emmanuela Schmitta, Alberta Camusa…otwiera książki, które wziął w zeszłym roku na wyprawę, i syci się ukrytym w nich zapachem lawendy. Wojtek ( Skaczący po Falach) rozmyśla nad jeżdżeniem vespą po malowniczych wzgórzach, tak by miło było gdyby było. Trwają przygotowania. W niedzielę przy kawie otwieramy mapę, by wodzić po niej palcami i wybiegać myślami w przyszłość, wyobrażać ją sobie i jak karty obracać na różne strony – prawdziwa wyprawa do Francji zacznie się 30 czerwca. To blisko. Bardzo blisko. Już czujemy zapach świeżo pieczonych bagietek, widzimy drzewa oliwne. 30 czerwca 2014 wyruszamy w poszukiwaniu pasji do Francji.

„France avec Passion” to projekt, podczas którego będziemy spotykać ciekawych ludzi: nurków, profesorów na uniwersytetach, muzyków, a także wielu innych pasjonatów, których los niby przypadkowo postawi na naszej drodze. Będziemy odwiedzać miejsca, które poruszają, zmieniają: Reims, Paryż, zamki nad Loarą…będziemy chcieli stać się tubylcami: wypić kawę w kawiarence, porozmawiać ze sprzedawcą mięsa, patrzeć, jak malarka nakłada farby na płótno, stojąc na ulicy. Zaglądajcie na naszego bloga, dzielimy się tam naszymi przeżyciami, opowiadamy o tym, co nas spotyka. W te wakacje spróbujemy oczarować was Francją.

DSC_0448-25

Zostało już mało czasu do wyjazdu. Myślimy, szukamy, czekamy. Opuścimy nasz dom, ale jako rodzina będziemy razem: nasz dom jest tam, gdzie my jesteśmy. Bywa tak, ze gubimy się w naszych małych labiryntach: uwikłani w jakieś smutki i radości, żyjemy w naszym małym ogródku. Podróż pokazuje, że istnieje coś więcej. I dlatego też jedziemy: żeby to poznać. I później się z wami podzielić: szczęściem, reportażami, wywiadami i francuskimi opowiadaniami.

Mikołaj Wyrzykowski

Bądźcie towarzyszami naszej drogi!

Wchodzący po Schodach, Królowa Rudych Smoków i Skaczący po Falach

 Tekst Mikołaja ukazał się na stronie Patrona projektu Monoloco – tutaj

www.kudlaczewpodrozy.pl

http://www.facebook.com/KudlaczewPodrozy

http://instagram.com/thehairytravels