„Zrządzenie losu” to powieść dla młodzieży i dorosłych, w której prawdziwa podróż przeplata się z literackimi opowiadaniami. To historia trójki przyjaciół zmęczonych ramami, w które włożono ich życia. Boją się przyszłości, która tonie we mgle, czują się obco w świecie, gdzie marzenia traktowane są jak produkty w supermarkecie. Niedługo każdy będzie musiał wybrać w życiu kierunek, w którym pójdzie, jednak na chwilę obecną wszyscy błądzą w ciemności. Karol pragnie zostać pisarzem; Julia jest nieustannie na huśtawce emocjonalnej; Robert zaś próbuje udawać kogoś zwyczajnego, co też mu zupełnie nie wychodzi.

Razem wyruszają w podróż do Francji: każdy szuka swojej drogi, razem dzielą chwile wątpliwości i wiary. Oraz historie, te prawdziwe i te odbite w opowiadaniach, które pisze Karol, próbując w słowach zamknąć obrazy, dźwięki, zapachy i uczucia.

Trójka przyjaciół podróżuje więc od spotkania do opowiadania, włóczy się drogami Francji od Paryża aż do prowansalskiej winnicy, gdzie  z dala od zgiełku wielkich miast odkrywają swój mały raj.

Tam też poznają, że nie, wcale nie są sami. Wszystkie opowieści, i te prawdziwe, i te wymyślone, połączone są przez cykadę, symbol nieskończoności, która jak cień towarzyszy każdej postaci, oplata ją swoim wszechobecnym śpiewem: jest zrządzeniem losu, które nieustannie towarzyszy nam w drodze i prowadzi dalej.

KUP TERAZ