„Zrządzenie losu”

„Zrządzenie losu” to powieść dla młodzieży i dorosłych, w której prawdziwa podróż przeplata się z literackimi opowiadaniami. To historia trójki przyjaciół zmęczonych ramami, w które włożono ich życia. Boją się przyszłości, która tonie we mgle, czują się obco w świecie, gdzie marzenia traktowane są jak produkty w supermarkecie. Niedługo każdy będzie musiał wybrać w życiu kierunek, w którym pójdzie, jednak na chwilę obecną wszyscy błądzą w ciemności. Karol pragnie zostać pisarzem; Julia jest nieustannie na huśtawce emocjonalnej; Robert zaś próbuje udawać kogoś zwyczajnego, co też mu zupełnie nie wychodzi.

„Ufając dżungli opowieści misyjne padre Krystiana”

Ta książka to spotkania z nową rzeczywistością. Rozmowy z Indianami. Opowieści o życiu w zaufaniu dżungli.

To świadectwo codziennej pracy misjonarza w Peru, ale również i zaproszenie do spotkania, tu i teraz. Do naszej rozmowy, właśnie na tych stronach. A później do wyruszenia w drogę przez wątpliwość aż do wiary. I życia w zaufaniu Opatrzności.

Zapraszam do zakupu na rudysmok.pl

Tomik poezji „Spotkania”

Albergue, tak jak i całe Camino, to miejsce bardziej duchowe niż fizyczne, gdzie przystajesz, by mierzyć się z własnym czasem, miłością i samotnością; by próbować odczytać ścieżki swojego życia oraz te inne, które zawsze są połączone; by spotykać, spotykać, spotykać… czasem i wiersze.

Zapraszam do pobrania tutaj

Tomik poezji „Wspomnienie chwili obecnej”

Przyszedł moment, kiedy prace nad dziełem o tym tajemniczym tytule zostały ukończone. Jest to tomik wierszy ozdabiany ilustracjami oraz ilustracji ozdabianych wierszami. Opowieści senne oraz codzienne…

Zapraszam do przeczytania wstępu tutaj

Tomik „Wspomnienie chwili obecnej” okazał się najlepszą książką poetycką 2015 spośród zgłoszonych do konkursu „Złota Róża” na najciekawszą książkę poetycką, rozpisanego przez Fundację Arkona im. Jarosława Zielińskiego. Laudację na cześć laureata wygłosił poeta i krytyk Andrzej Walter, jej tekst jest również umieszczony na stronie www.pisarze.pl

„Opowieści z Sosnowego Lasu „

„Księgi mają niezwykłą moc. Potrafią zmieniać, ubogacać, a niekiedy nawet wywracać do góry nogami całe życie człowieka. Czasem wystarczy jeden krok, by opowieść stała się rzeczywistością, bramą do Sosnowego Lasu… Odkryj, jak wiele zależy od ciebie. Potrafisz uwierzyć? Bądź Strażnikiem Światła. Znajdź w sobie wystarczająco dużo siły, by poznać prawdę, uwolnić Świat od mroku i odnaleźć siebie. Las już nigdy nie będzie taki sam. Przeszłość jest kluczem do przyszłości… Posłuchaj opowieści drzew – nie każdy rozumie ich słowa. Bądź jak Kenar. Jesteś gotów? Ten, kto pozna tajemnicę, na zawsze stanie się jej częścią. I pamiętaj: historia Świata wciąż trwa i każdy może do niej dopisać swoją własną, niepowtarzalną stronę…”